facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Szkolenia z zakresu poszukiwania pracy

SZKOLENIE Z ZAKRESU PORUSZANIA SIĘ PO RYNKU PRACY

Każdy uczestnik Projektu weźmie udział w 15-godzinnym szkoleniu z zakresu poruszania się po rynku pracy, które będzie obejmować następujące zagadnienia: trendy na rynku pracy, aktywne metody poszukiwania pracy, budowanie własnej marki w Internecie, profesjonalne dokumenty aplikacyjne, przygotowanie i udział w rozmowie kwalifikacyjnej, planowanie kariery. Na szkolenie zostanie opracowany pakiet materiałów szkoleniowych.

Termin spotkań: czerwiec 2014 (tryb dzienny lub weekendowy, do wyboru)
Liczba godzin łącznie: 15 godzin
Miejsce: Uniwersytet Śląski

SZKOLENIE Z ZAKRESU KOMPETENCJI "MIĘKKICH"

Ponadto, każdy uczestnik Projektu zostanie skierowany na jedno z 15-godzinnych szkoleń z zakresu kompetencji niezbędnych w procesie poszukiwania oraz dla utrzymania zatrudnienia (w zależności od zdiagnozowanych przez doradcę zawodowego w IPD potrzeb uczestnika Projektu). Na każde szkolenie zostanie opracowany pakiet materiałów szkoleniowych.

Tematy szkoleń:
- autoprezentacja i komunikacja interpersonalna (m.in. mowa ciała, dress code i savoir vivre w pracy, kreowanie wizerunku, style komunikowania się, aktywne słuchanie)
zarządzanie czasem (m.in. autodiagnoza zarządzania czasem, bariery w zarządzaniu czasem, techniki zarządzania czasem, wyznaczanie celów i planowanie, delegowanie zadań)
radzenie sobie ze stresem (m.in. źródła i fazy stresu, rozpoznawanie sytuacji stresowych, rozpoznanie własnych zasobów w walce ze stresem).
Termin spotkań: czerwiec - lipiec 2014 (tryb dzienny lub weekendowy, do wyboru)
Ilość godzin łącznie: 15 godzin dla modułu
Miejsce: Uniwersytet Śląski